П`ятниця, 20.09.2019, 16:53
Вітаю Вас, Гість
Головна » 2018 » Листопад » 20 » "Діти дощу" - особливі діти
14:10
"Діти дощу" - особливі діти

          Поруч із нами ростуть незвичайні діти, їх називають «дітьми дощу»: вони грають з предметами не так, як більшість, вони радіють іншому. Для них не існує норм і правил, звичних для нас, їм незрозуміло і нецікаво те, що роблять звичайні дівчатка та хлопчики. У них свій, закритий для сторонніх світ, але їм дуже потрібна наша допомога, підтримка і розуміння.

    За даними провідних світових організацій, що займаються питаннями аутизму, за останні роки кількість людей з таким розладом неухильно зростає і на сьогоднішній момент складає 1% від усього населення планети, тобто більше, ніж усе населення України. За даними американського Центру з контролю і профілактики захворювань, 1 з 88 американських дітей страждає на аутизм. Тим часом, кількість людей з аутизмом в Україні сьогодні залишається невідомою через відсутність статистики, труднощі з діагностуванням і всі інші проблеми, закономірно притаманні державі, яка тільки нещодавно усвідомила і визнала наявність даної проблеми. У СРСР, як відомо, аутизму не було: діти з аутизмом, які досягли повноліття, просто отримували діагноз «шизофренія». Статистичних даних в Україні-2014 з даного питання практично немає, а існуючі цифри не тільки не відображають реальний стан справ, а й суперечать одні одним. Так, наприклад, за даними МОЗ, в Україні офіційно проживає 3200 людей з аутизмом. Насправді, говорять практично всі представники громадських організацій, реальні цифри в кілька разів вищі.

     На жаль, діагноз "аутизм" викликає у  багатьох батьків розпач, адже  ще мало відомо про причини виникнення цієї хвороби та її наслідки. Для початку хочеться заспокоїти батьків, аутизм – не вирок для дитини. Повністю позбутися цієї загадкової хвороби поки ще нікому не вдалося, але є величезні шанси реабілітації. Якщо прикласти певних зусиль, навіть у найскладніших випадках, вдається досягти гарних результатів.

    У нашому закладі із вересня 2018 року існує інклюзивна група із асистентом вихователя Кошин Ольгою Вікторівною, яка за спеціальною програмою працює із особливими дітками. А, нещодавно, практичний психолог нашого "Теремка"  - Жакун Оксана Миколаївна ознайомила усіх педагогів дитячого садка із певними ознаками прояву цієї хвороби, формами  реабілітаційної роботи з цими дітьми.

 

Переглядів: 119 | Додав: Mikhail | Рейтинг: 3.7/3
Всього коментарів: 0
Ім`я *:
Email *:
Код *: