П`ятниця, 14.08.2020, 19:30
Вітаю Вас, Гість
Головна » 2015 » Листопад » 10 » МАйстер-клас по виготовленнню ляьки-мотанки
20:20
МАйстер-клас по виготовленнню ляьки-мотанки

Обереги  української родини

        Українські діти здавна гралися іграшками, зробленими із клаптиків тканини. Іх виготовляли для дітей мами і бабусі. Найвідомішою з-поміж цих іграшок є лялька-мотанка.

     Лялька-мотанка – українська народна лялька, символ жіночої мудрості, родинний оберіг. Здавна у кожній родині лялька-мотанка виконувала роль оберегу, була символом мудрості, берегинею роду, символом матері-прародительниці та зв’язку між поколіннями, одна із найдревніших іграшок і сакральних (священних) істот нашого народу, якій тисячі й тисячі років. Скільки існує людство, стільки років цій іграшці, яка повинна була дитину заспокоїти, нагодувати і зберегти.   

Людина вигадувала ляльку-мотанку, подібну собі, як забавку для дитини, як оберіг дому. Виготовляючи цей сакральний предмет, жінки вкладали у неї свою енергію, певні думки і побажання. Ляльку-мотанку передавала мати дочці, коли віддавала до іншого роду, а дочка, у свою чергу, своїй дитині. Це ніби ниточка, яка зв’язувала увесь рід...

Так цікаво і захоплюююче розповідала про кожну  з таких іграшок-мотанок вихователь Цвар Наталія Володимирівна, яка провела майстер-клас по їх виготовленню та поділилась із секретами творіння  цих оберегів. Завдяки її розповіді ми дізналися, що  навіть імена ляльки,в залежності від її ролі для людини, є різні: лялька-Берегиня, Травниця, Пташка-радість, Круп"яничка, Зерновушка, Десятиручка, Бажаниця, Ведучка, Подорожниця, Великодня, Весільна, Благополучниця та багато інших.  Усіх Іх, у колекціЇ Наталії Володимирівни понад 50. Кожна із них - неповторна, має свою красу, значимість та історію.

Лялька-мотанка приходить у наш світ у якомусь образі, створюється з певною ціллю. Її виготовляли із різними побажаннями, наділяли різними символічними значеннями: на щасливу долю, сприяння потаємним бажанням, гармонії людини з природою, на успіх і здоров’я, на добро і злагоду. І обов’язково, ці обереги несуть у собі позитивну енергетику.

       Кожен із педагогів,працюючи над створенням своєї іграшки, відчував себе майстром, творцем і, навіть, трішечки чарівником, вкладаючи в ляльку частиночку душі,добра, таємного бажання. Тому наші ляльки вийшли  гарні, позитивні та веселі - схожі на нас!

Переглядів: 755 | Додав: Mikhail | Рейтинг: 3.2/4
Всього коментарів: 0
Ім`я *:
Email *:
Код *: